Co i Kiedy

Grudzień 2013
P W Ś C P S N
« lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Bywają kraje gdzie nie tylko leasing aut ma miejsce, ale i brak obowiązku przeglądu.

Konieczność przeglądu technicznego pojazdów to zdaniem wielu bardzo ambiwalentna, a wręcz kuriozalna procedura – ot, po to aby wyciągnąć pieniądze od człowieka. Przykładowo w wielu stanach USA nie obowiązuje coś takiego jak przegląd techniczny pojazdów, podobnież jest na wyspach normandzkich u wybrzeży Francji i Anglii. Wszędzie tam i w paru innych krajach na świecie, czy własnościowe auta, czy leasing nie jest obarczony tym przymusowym haraczem. Nie dziwi zatem że tym śladem poszły również władze naszej sąsiednie Ukrainy.

Otóż zniosły one ten łupieżczy przymus, argumentując to faktem, iż to nie uchroniło nikogo od negatywnych zjawisk nigdy i nikogo, zaś jedynie dawało to tamtejszym milicjantom i warsztatom przeglądowym legalne możliwości pobierania, nieuzasadnionych haraczy, łapówek. Od teraz zatem, obywatele Ukrainy cieszą się wolnością , o jakiej my w Polsce powinniśmy również zabiegać. Nikt bowiem nie jest w stanie udowodnić że jakikolwiek przegląd, bez względu na to czy leasing ma, czy jest własny jest w stanie uchronić kogokolwiek przed wypadkiem. A wręcz przeciwnie można udowodnić że to akurat nie ma znaczenia.

Stan drogi i umiejętności kierowcy, a też zdarzenia losowe decydują tylko i wyłącznie o tym czy spowoduje się wypadek na drodze, czy nie. Takie są fakty inne argumenty są mydleniem jedynie oczu – dowodem na słuszność tej tezy są fakty istnienia krajów gdzie obowiązków przeglądów technicznych nie ma, takich zaś jest bardzo dużo. Tam możliwy jest vb leasing, nie tylko zakup pojazdów na własność – dlaczego, bo brak obowiązkowych przeglądów czyni auta tańszymi. Warto potrząść posłami przed wyborami aby czynili państwo tańszym.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>