Co i Kiedy

Listopad 2013
P W Ś C P S N
« paź   gru »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Mieszkanie na kredyt

Każdy z nas chciałby ładnie mieszkać. Najlepiej we własnym domu, a jeśli nie, to przynajmniej w dużym, nowoczesnym mieszkaniu. Nie każdego jednak stać na taki luksus. Mieszkań buduje się mało, a jeśli już są to po horrendalnie wysokich cenach. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Wielu z nas poszukuje kredytu na mieszkanie i odwiedza wiele banków i instytucji bankowych. Polskie banki mają całkiem ciekawą ofertę kredytową. Kredyt mieszkaniowy to najpopularniejszy rodzaj kredytu udzielanego przez banki.

By uzyskać taki kredyt musimy odpowiednio dużo zarabiać by mieć na spłatę tego kredytu w miesięcznych ratach, które przeważnie są dużym obciążeniem dla domowego kredytu. Trzeba sobie zdać sprawę, że nasze zarobki nie mogą być w całości przeznaczone na jego spłatę. Musimy mieć jeszcze na bieżące życie, zakupy i opłaty. Nawet, gdy mamy wystarczająco wysokie zarobki do otrzymania kredytu banki bardzo często proszą nas lub wręcz żądają od nas dodatkowego zabezpieczenia w postaci wkładu własnego, kilku bogatych żyrantów lub czegoś w zastaw.

Jeśli nie posiadamy żadnych oszczędności, jaki wkład własny ani osób, które mogą nam podżyrować kredyt mieszkaniowy wtedy jedynym wyjściem jest ubieganie się o kredyt hipoteczny. Ten rodzaj kredytu to dla banków największa gwarancja zwrotu pieniędzy. Dla nas jednak wiąże się z ogromnym ryzykiem. Zawierając ten kredyt dajemy bankowi w zastaw nabywane właśnie mieszkanie. To oznacza, że jeśli nie będziemy płacić miesięcznych rat kredytu z jakiegokolwiek powodu to zostaniemy bez dachu nad głową. Bank bowiem zlicytuje nasz dom, by odzyskać pieniądze które nam pożyczył. Już w momencie podpisywania tego zobowiązania warto być tego świadomym, w przeciwnym razie może nas spotkać niemiła niespodzianka.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>