Co i Kiedy

Listopad 2013
P W Ś C P S N
« paź   gru »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Ubezpieczenia grupowe.

Każde ubezpieczenie kosztuje. Jednak tak samo jak w przypadku kupna innych towarów lub usług można zmniejszyć koszty. Jednym z takich sposobów jest zakup wyższej ilości danego towaru czy usługi. Przykładowo jeżeli kupujemy pomidory (lub jakiś inny towar) w ilości hurtowej to jesteśmy w stanie wynegocjować od sprzedającego niższą cenę. Co prawda zarabia on mniej na danej jednostce sprzedawanego towaru (jak na przykład wspomnianych pomidorów), ale dzięki temu, że kupujemy towar w ilości hurtowej otrzymuje on ostatecznie satysfakcjonujący go zysk. Podobnie też jest z ubezpieczalniami, które można wykupić również w większej ilości naraz.

Przykładem może tu być ubezpieczenie grupowe pracowników, którym objęci są pracownicy danej firmy czy przedsiębiorstwa. Mogą one być one finansowane wyłącznie przez pracodawcę bądź też jednocześnie przez pracodawcę oraz pracownika. Ogólnie rzecz ujmując grupowe ubezpieczenia pracownicze są bardzo popularne w dzisiejszych czasach. Zwłaszcza w zakładach w których pracownicy podczas wykonywania pracy są narażeni na różnego rodzaju wypadki. Przykładem takich zakładów są na przykład kopalnie czy też huty. Zaletą takich ubezpieczeń jest to, że składkę na ubezpieczenie można wliczyć w koszty uzyskania przychodu.

Poza tym niejednokrotnie ubezpieczenie którym objęci są pracownicy obowiązuje nie tylko w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, ale przez całą dobę. Poza tym ubezpieczenia grupowe mają tą zaletę, że niejednokrotnie gwarantują członkom rodzin osób ubezpieczonych wypłatę odszkodowania w przypadku śmierci (lub też innych nieszczęśliwych wypadków) ubezpieczonego, co jest niewątpliwą zaletą tego rodzaju ubezpieczenia. Ponadto warto nadmienić również, że takie ubezpieczenia mogą obejmować ubezpieczonych nie tylko na terenie Polski, ale również poza jej granicami.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>